Smysl můj ve smyslu jiných aneb proč se stávám koučem

polární záře

Věřím, že každý na světě má své místo.

Do morku své bytosti jsem přesvědčena o tom, že smyslem bytí je to místo objevit a následně ho naplnit. Jak jsem na to vůbec přišla?

My lidé většinou víme, kam nás to táhne, co nás baví a přitahuje…minimálně jsme to věděli jako malé děti. Pamatujete? Čím jste trávili většinu času? Čím jste chtěli být? A jaké byly vaše sny? Tenkrát byly ještě bez omezení, škatulek, pochybností.

Rozhlédněte se kolem sebe, po blízkém či dalekém okolí a najděte člověka, který září přitom, co dělá. Může to být kadeřník, květinářka, prodavač bylinkových olejů, sochař, to je fakt jedno…Jde o to, že když člověk dělá, co miluje, tak naplňuje smysl vlastního života. A všechno to se do konečného díla (či služby) odráží. Výsledkem je dokonalost. Navíc s obrovskou porcí lehkosti a zábavy.

Takový člověk je v proudu, činnost sama je pro něj jednoduchá a on je v ní spíše intuitivně než rozumově. Může mít znalosti, ale velká část jeho práce je vycítěná. Jednoduše ví, co má dělat. Je napojen přesně na to, co pro něj bylo určeno. Frčí mu to. Nápady, zručnost, zápal. Zbožňuji takové lidi sledovat při činnosti a poslouchat je, když o ní mluví. A v tu chvíli vždycky vím, že tohle je náš lidský smysl. Člověk je tvor tvořivý a výsledky vlastní tvořivosti ho přeci musí bavit. V opačném případě – mohlo by ho vůbec bavit být?

Téma splněných tužeb, snů a cílů je něco, co mě provází celým životem. Kdybyste se mě zeptali, jaký je můj nejoblíbenější pocit, tak bych Vám řekla, že je to ten, co se dostaví v momentě, když se plní sen. Zažít polární záři. Zamrzlou krajinou vést saně tažené psím spřežením. Žít a studovat ve Švédsku. Například…

Takže jsem přirozeně hledala svůj smysl.

Přes několik (dnes už vím, že užitečných) omylů a slepých cest, jsem se dostala až sem. Cítím, že smyslem mého bytí je pomáhat lidem na cestě za hledáním a dosahováním jejich vlastních snů. Chci být jejich kompasem a průvodcem po cestě za šťastným životem.Chci pomáhat lidem dosahovat všeho, co je pro ně dostatečně dobré. Chci být jejich kouč.

Věřím, že to má hluboký smysl.

Nikola Hauserová
S láskou a zájmem se věnuji koučování. Bezpečně vás provedu horským terénem vaší zvolené cesty za sebepoznáním. Ráda s vámi objevím dary a možnosti, které v sobě skrýváte, abyste mohli svůj život tvořit k obrazu svému. Přečtěte si můj příběh.
Komentáře