Osobní roční období

jaro

Nelze si toho nevšimnout. Jaro. Je na každém kroku, všechno pučí, zelená se, ožívá, ptáci zpívají a sluníčko nabírá pomalu na síle. Jaro je odjakživa spojeno s velmi silnou energií začátku. Pozoruji to i na sobě. Mám chuť pustit se do nových věcí, zbavovat se špíny a nepořádku, vyčistit všechno, čeho už není zapotřebí. Každé roční období na nás lidi působí určitým způsobem.

Svět se točí, jaro střídá zimu, zima podzim, podzim léto. A tak pořád dokola.
Mám za to, že nejen příroda, ale i my lidé zažíváme svá Osobní roční období.

Zažíváme zimy života, kdy jsme stažení dovnitř, raději nikam nevylézáme, nemáme na nic energii, potýkáme se se vztahy, lidmi, úkoly, které nám nedělají dobře. Cítíme, jak se naše baterky vybíjejí. Stejně jako v přírodě jsou některé zimy příliš temné a nekonečné, můžeme i my získat dojem, že je právě takové období přespříliš dlouhé. Některé vztahy, které máme, ať už s jinými lidmi, naším zaměstnání nebo s věcmi kolem sebe, prostě přetahují svou životnost a my můžeme cítit jen věčnou zimu, temnotu a chlad.

Nicméně…zimy jednou skončí, i ty nejdelší. Prostě se vyčerpají. A pomalu začne klíčit jaro. Z nefunkčních vtahů odejdeme, najdeme si lepší zaměstnání, rozloučíme se se vším, co už nepotřebujeme. Nabíráme novou energii, zpočátku nenápadně, ale jednotlivá semínka, která zaséváme začínají postupně růst a brzy se všechno zelená. A zimě děkujeme, že nám svou nehostinností ukázala, co už nepotřebujeme a o co nového naopak stojíme. Takže i zimy nám jsou prospěšné.

Tak pořád dokola. Koloběhy, cykly, změny. Vše prožijme. Nic nepřecházejme. Stejně jako nedoléčená chřipka, se to špatné k nám bude vracet do té doby, dokud to pořádně neprožijeme. Nebojme se zim a buďme si vědomi, že znovu přijde jaro. Sázejme semínka a těšme se na sklízení.

Nikola Hauserová
S láskou a zájmem se věnuji koučování. Bezpečně vás provedu horským terénem vaší zvolené cesty za sebepoznáním. Ráda s vámi objevím dary a možnosti, které v sobě skrýváte, abyste mohli svůj život tvořit k obrazu svému. Přečtěte si můj příběh.
Komentáře