Klíčníci

klíčníci

V našich životech se čas od času vyskytnou lidé, kterým říkám klíčníci.

Vy je určitě znáte taky, jen jim možná říkáte jinak. Tihle lidé svou vlastní specifičností, osobností, zkušenostmi, obzory a inspirací nám odemykají dveře do nových prostor. Mají klíč od rozmanitých dveří, ukážou nám, kde jsou a jak se k nim dostat, ale už nechají na nás, jestli je otevřeme a podíváme se na to, co skrývají.

Někdy nás klíčníci dostanou na úplně nová, netušená a dosud neobjevená místa, která nám najednou rozšíří oblast zájmu, vnuknou nám nové myšlenky, přinesou do našeho života čerstvou šťávu inspirace. Ukážou nám, že na věci se lze podívat z jiného úhlu pohledu. A co z jednoho, může jich být desítky. Tito klíčníci jsou u nás většinou vítáni a líbí se nám být v jejich společnosti. Často je dokonce vyhledáváme, protože doufáme, že z jejich přítomnosti vzejdou další nové objevy.

Jsou však i tací lidé, kteří nám odemykají dveře, na které bychom nejraději zapomněli. Děláme, že neexistují, zatáhli jsme je tlustým závěsem a ještě je obestavěli zdí. A přece…jsou lidé, kteří i přes všechny tyhle zátarasy a takzvané „naše obrany“ přesně vědí, jak se k nim dostat a jak je odemknout. To jsme pak nazlobení, lítostiví, nepřístupní a kde co. S takovými lidmi se většinou potkat nechceme a nejraději bychom je vymazali. Podobně jako ty dveře.

Mě osobně ten druhý typ klíčníků štve taky a přesto jsem ráda za každého z nich. Hlavně za ty nejvíce neústupné, ty, co nejvíce bouchají a někdy do mých dveří dokonce kopou, protože právě díky nim jsem nucená vzít tenhle (úmyslně) nechtěný prostor na vědomí a především se na něj podívat. Nejdřív nakouknout, strčit hlavu mezi futra a v tichosti vyčkávat. A někdy to chce práci tam vydržet. Jindy zase zjistím, že tam vůbec není takový bubák, jak jsem si myslela. V ideálním případě tam nakonec chodím ráda. To pak zmizí těžké závěsy, obestavěné zdi a všichni možní klíčníci, kteří měli tyhle dveře v merku.

Tak to jsou Oni…Potkáváte je ve svých dnech taky? Klíčníky, kteří nám nosí inspiraci i ty druhé?
Jaké nové úžasné prostory jste nedávno objevili?
Kterým svým dveřím se naopak vyhýbáte?
A jakým klíčníkem jste Vy sami?

Vaše Svoje Nikol

Nikola Hauserová
S láskou a zájmem se věnuji koučování. Bezpečně vás provedu horským terénem vaší zvolené cesty za sebepoznáním. Ráda s vámi objevím dary a možnosti, které v sobě skrýváte, abyste mohli svůj život tvořit k obrazu svému. Přečtěte si můj příběh.
Komentáře