Improvizuj (nejen) k radosti

impro7
Zvláštní pocit, který ve mě rezonuje několik posledních týdnů včera posílil do nových zřetelnějších rozměrů a já pro něj už našla jméno: otevřenost mysli.
Impro jsem si pozvala do života, když jsem se v říjnu přihlásila na kurz, ale mám pocit, že do něj spíš vtrhlo svou živelnosti, čirou radostí a bezhraničností. 

O mnoho víc slyším a uvědomuji si svého vnitřního kritika a hodnotitele, o něco víc než dřív jsem však schopná ho poslat do háje. Impro mě učí s prázdnou hlavou vykročit do prázdného prostoru a přesto z té prázdnoty vykřesat nápad. Neznamená to, že se nebojím, ale nějak vzrostla odvaha, odhodlání nebo také vědomí, že chyba vlastně není vůbec žádný strašák.

A ten smích. Bože, ten smích. Radost mi přijde v porovnání s tím, co zažívám za poslední týdny na Impru jako slabé slovo.

impro9

Je to učiněná esence radosti, nadšení, euforie, čistá energie života.

V tom smíchu je naprostá svoboda a hlavně všechno to je skutečné.

Impro rozšířilo mou mysl, vnímání a cítění podobně jako kdybych místo lesní cesty před sebou najednou začala vidět celý široký les, který je všude kolem.

Nemyslím si, že bych doposud myslela úzkoprse, ale ten vnitřní vjem otevřenosti je natolik silný.
impro5
Včerejší představení jsem si neskutečně užila, břicho mě bolelo od smíchu a do očí se draly slzy. Osten nervozity mě posťouchl jen na chvilku, pak si asi všiml, že se dobře bavím a nemám o něj vůbec zájem a šel pošťuchovat jinam. A byl tam ještě jeden krásný pocit – že to jen nepozoruji, ale jsem toho všeho součástí.

Impro mě naučilo a včera při představení to bylo velmi silné - jak se napojit. S lidmi, které většinou ani neznám příjmením, sotva vím, čím se živí a přesto je bez váhání můžu nazývat svými přáteli. Podpora, spolupráce, fandění, soudržnost tady dostává skutečný rozměr. Racionálně vím, že jsem tam včera fyzicky byla sama za sebe, ale mnohem víc se ztotožňuji s pocitem, že jsem tam byla spíše neoddělenou součástí celku.
impro3

Impro maže nesmyslné skořápky, masky, společenské bláto, kterým jsme obaleni a  vytahuje na světlo to skutečně důležité. Nás samotné, skvělé, a nádherné individuality, které tam uvnitř jsou a nechá je zářit.

 impro8
Tak skoro přesně takhle skvělé to bylo…
Kde čerpáte Vy? Kde rozšiřujete a záříte Vy?
Nikol
Nikola Hauserová
S láskou a zájmem se věnuji koučování. Bezpečně vás provedu horským terénem vaší zvolené cesty za sebepoznáním. Ráda s vámi objevím dary a možnosti, které v sobě skrýváte, abyste mohli svůj život tvořit k obrazu svému. Přečtěte si můj příběh.
Komentáře