2017: Dělám to, co mě baví a bavím se tím, co dělám

2017

Panečku, tohle byl rok. Má hlavní myšlenka pro rok 2017 zněla:

„Dělám to, co mě baví a bavím se tím, co dělám.“

O 365 dní později musím říct, že realita dalece přesáhla to, co jsem si vysnila.

Byl to úžasný rok, který mě mnoho naučil, přinesl do života nejen práci, kterou miluju, ale spoustu fantastických lidí, mnoho dní plných smíchu a radosti. Byl to rok, který mě vyzýval, abych se naučila spousty nového, abych šla s kůží na trh navzdory svým obavám. Byl to rok, který mě naučil, že spolupráce je nesmírně obohacující způsob lidské existence.

Byl to rok, kdy jsem byla hodně sama a hodně s lidmi. Rok, kdy mi bylo nádherně a stejně tak, kdy mi bylo mizerně. Rok, který toho ve mně mnoho změnil a já jsem za něj nesmírně vděčná.

Tady jsou, okamžiky, které jsou možná nevýznamné pro pozorovatele vnější, ale mě významně ovlivnily, abych byla tím, kým jsem dnes.

Nosce Te Ipsum

První dny nového roku a já nastupuji do NTI a práce tady má velký podíl na tom, že jsem celý rok mohla dělat to, co mě bavilo a bavit se tím, co jsem dělala. Dětský sen o tom, že je možné mít práci, která nám dává smysl a kterou děláme rádi, začal získávat nejen obrysy, ale skutečnou reálnou podobu. A nešlo jen o práci, ale taky o lidi, kteří vpluli do mého života a já je s láskou a radostí nazývám jako dream team.

Nové výzvy

Ačkoliv letos oslavím deset let od získání řidičského oprávnění, skutečně aktivně řídit jsem začala až v NTI. Nikdy by mě nenapadlo, že budu mít odvahu na to jet sama třeba do Chomutova. Jasně, neobešlo se to bez drobných karambolů, jako bylo uražené zrcátko, vlastně dvě, a stále neumím pořádně parkovat a couvat, ALE pro mě je úspěchem to, že řídím, dojedu a odjedu a už z toho nemám nervy na dranc (většinou). Zvládnout couvání se stává cílem na následující rok.

S pokorou, ale zdravým sebevědomím můžu dnes říct, že jsem lektorkou a školím. A je to SUPER! Ne, to říct, ale moct to dělat.

Workshop tvůrčího psaní u Magdaleny Vokáčové

Už si vůbec nepamatuji, s jakým očekáváním jsem na tenhle workshop jela. Odvezla jsem si z něj však jeden základní poznatek. Začala jsem si psát svůj tvůrčí deník. Dnes už se bez něj nehnu z domu, čmárám do něj nápady na články, vypisuju se ze všeho, co nepotřebuju, aby se mi honilo v hlavě, kreslím myšlenkové mapy, píšu a maluju mandaly, plánuji, zachycuji myšlenky svoje nebo cizí, které nechci nechat na pospas pouhé paměti.

A psaní mě provázelo celý rok

Založila jsem si nové stránky a napsala jsem svůj první ebook.

Napsala jsem článek Vzkaz všem single holkám, který k dnešnímu dni četlo více jak tisíc lidí a byl dokonce zveřejněn na portálu Ženy ženám.

A zjistila jsem, že psaní jako takové není jen dobré na rozvoj kreativity, ale významně pomáhá také v tom, že se člověk může dát zase dohromady, když má pocit, že pohromadě není, a tak jsem v Liberci uspořádala První workshop Psaní jako zrcadlo vnitřního světa.

Vykroč z Ulity!

Společně s Barborou a Barborou jsme uspořádaly víkendový workshop, na kterém jsme spojily svá „umění“ – kresbu, psaní a hudbu, abychom jejich silou inspirovaly ostatní k větší radosti ze života. Bylo to krásné. Ohromně mě to bavilo a do života mi to přineslo malování a psaní mandal.

Colours of Ostrava

Barvy, hudba, celý Vesmír na jednom místě. Prostě moje láska!

Workshop hranice ve vztahu

Úplně popravdě tohle nebyl vůbec hezký, ani dobrý zážitek. Přesto nemůžu říct, že bych si přála, aby se to nestalo. Forma, kterou jsem tam zažila, pro mě nebyla správná, přesto obsah, který jsem si odtamtud odnesla, byl nesmírně důležitý pro směřování mých dalších kroků.

Workshop masek s Mikem Chasem

Tohle byl jeden z nejsilnějších zážitků celého roku. Ze čtyřdenního workshopu jsem odjela úplně rozbitá. Nejen uvnitř, ale nápor toho, co jsem tam prožila, neuneslo ani tělo a mě bylo od hlavy až k patě několik dní fyzicky špatně. Vyjádřeno v symbolech: Rozbití nárazem o stěnu přes karlovarský knedlík až po hořícího fénixe…(Jestli nechápete, nevadí.) Díky zážitkům na tomhle workshopu jsem začala intenzivně pracovat na své vnitřní pohodě…

Koučink s Barborou Hrdinovou

A tahle fantastická žena, koučka, hrdinka, inspirace a přítelkyně mě tou cestou trpělivě provázela, nastavovala zrcadlo, provokovala mě, a stejně tak byla útěchou, když jsem to potřebovala.

Improvizuji

Hledala jsem něco, co by mě rozvíjelo a přineslo něco nového. Hledala jsem taky novou partu lidí. A našla! Ve škole Improvizace jsem objevila nejen spoustu zábavy, skvělé lidi, ale i novou dosud skrytou část sebe samé. Impro mě učí, jaké to je nemít plán a vykročit rovnou do prázdna s důvěrou, že všechno přijde v okamžiku, kdy to budu potřebovat. Učí mě sebe-důvěře, spolupráci, vnímání a opustit snahu kontrolovat a hlavně si to všechno pořádně užít.

Sedm let

Bylo to v roce 2016, kdy jsem si v rámci výcviku a práce s technikou osa života, měla naplánovat, co bych chtěla za deset, dvacet, padesát let. Co vlastně chci životě prožít? Přes veškerou snahu o vytvoření životních plánů, jsem nebyla schopná plánovat déle než rok dopředu. Letos jsme společně s Barborou Hrdinová oslavily roční výročí uzavření koučovacího výcviku vytvořením vision boardu. A ze mě velmi spontánně vylezlo, že je na následujících sedm let dopředu. Ne, stále to není plán na padesát let, ale je to významná zpráva o tom, že se věci dávají do pohybu tím správným směrem.

Workshop Discovering Inner Landscapes through Body and Voice se Sanjou Krsmanovic Tasic

Okouzlení improvizací mě dostalo až na tenhle workshop, kde jsme nejen tancovali, ale vyjadřovali příběhy beze slov, prostřednictvím pohybu. Jak byste třeba vyjádřili pohybem příběh vašeho osobního předmětu? Bylo to abstraktní a přesto konkrétní, bylo to hluboké a přesto hravé. A já cítím, že tenhle workshop bude mít ještě odezvu…

A to je vše, i když zdaleka ne

A co do NOVÉHO?

Mám oblíbený zvyk dávat rokům jména podle toho, jakou myšlenku chci, aby sebou nesly. Tenhle rok už je za mnou. Nový rok dostal jméno včera večer při procházce zasněženým Libercem…jen si ho ještě na chvíli nechám pro sebe.

Přeji Vám, ať je to rok cesty, která Vás bude učit a přinese spoustu radosti a lásky.

Přeji Vám mnoho odvahy a síly, až budete kráčet za svými sny, inspiraci, která se objeví v momentě, kdy ji budete potřebovat a lidi, kteří budou vaši oporou.

Přeji Vám práci, která Vám bude dávat smysl. Přeji Vám zdraví.

Nikol

Nikola Hauserová
S láskou a zájmem se věnuji koučování. Bezpečně vás provedu horským terénem vaší zvolené cesty za sebepoznáním. Ráda s vámi objevím dary a možnosti, které v sobě skrýváte, abyste mohli svůj život tvořit k obrazu svému. Přečtěte si můj příběh.
Komentáře